Produkty czarnomorskie blog

Słońce na talerzu, czyli włoska uczta

3.06.2019

Pierwsza myśl, która przychodzi wam na myśl gdy słyszycie kuchnia włoska to? Pizza, spaghetti? Owszem, ale trzeba pamiętać,  że na tych potrawach nie kończy się kulinarna podróż po słonecznej Italii. Włoscy kucharze nie wyobrażają sobie dnia bez pomidorów, czosnku, cebuli czy oliwek. Wykorzystują także ryby i owoce morza, a obowiązkowym składnikiem większości dań są świeże zioła. W kuchni włoskiej spotykamy bardzo często oregano, pieprz, tymianek, rozmaryn, bazylię i estragon. Potrawy przygotowuje się na oliwie z oliwek i doprawia serami, najczęściej parmezanem i mozzarellą.

czytaj dalej...

Pomidor - warzywo do zadań specjalnych

10.05.2019

Czerwone, słodkawe i soczyste. Jedni je uwielbiają, inni nienawidzą, ale nikt nie odmówi im
zbawiennego wpływu na zdrowie. Będziecie zaskoczeni jak bardzo, te niepozorne warzywa wspierają
organizm, min. w profilaktyce nowotworów.

czytaj dalej...

Kto rano wstaje, ten je śniadanie!

25.04.2019

Śniadanie! Kto z was nie słyszał o tym jak istotne jest spożywanie „najważniejszego posiłku dnia”? Oczywiście, w erze, w której codziennie powstaje jakaś nowa dieta, wiemy, iż to stwierdzenie nie do końca jest słuszne, aczkolwiek nie nam to rozstrzygać! Na świecie istnieją dwa typy ludzi- Ci którzy bez śniadania nie wyjdą z domu, oraz druga grupa, która zaraz po przebudzeniu nie jest wstanie nic przełknąć. Oczywiście jest również trzecia, o której warto wspomnieć - ludzie, dla których kawka i papieros z rana to codzienny rytuał. A Wy, do której należycie?

czytaj dalej...

Przyprawy - złoto w kuchni

17.04.2019

O niesłoną zupę toczyło się już wiele domowych kłótni, ale  powiedzmy sobie szczerze- czy jest coś gorszego niż mdłe jedzenie? Czy zdarzyło wam się kiedyś zamówić danie, które w smaku przypominało tekturę? A może jesteście fanami medycyny naturalnej? Jeśli tak, to koniecznie przeczytajcie kilka słów o przyprawach, które podkręcają smak i nie tylko...

czytaj dalej...

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o aktualnościach i ofertach:

NEWSLETTER