Produkty czarnomorskie blog

Kto rano wstaje, ten je śniadanie!

25.04.2019

Śniadanie! Kto z was nie słyszał o tym jak istotne jest spożywanie „najważniejszego posiłku dnia”? Oczywiście, w erze, w której codziennie powstaje jakaś nowa dieta, wiemy, iż to stwierdzenie nie do końca jest słuszne, aczkolwiek nie nam to rozstrzygać! Na świecie istnieją dwa typy ludzi- Ci którzy bez śniadania nie wyjdą z domu, oraz druga grupa, która zaraz po przebudzeniu nie jest wstanie nic przełknąć. Oczywiście jest również trzecia, o której warto wspomnieć- ludzie, dla których kawka i papieros z rana to codzienny rytuał. A wy, do której należycie?

Zapinajcie pasy, bo dzisiaj lecimy dookoła świata, podglądnąć jak śniadanie wygląda w innych krajach. Kto wie, może zainspiruje was to do przygotowania czegoś pysznego jutro rano.

Stany Zjednoczone - jeśli USA to musi być bekon! Chrupiący, grillowany lub z patelni. Do tego jajecznica z samych jaj i oczywiście naleśniki! Koniecznie grubsze od naszych polskich. Dla wielbicieli syropu klonowego - polewamy całość. Obficie i na bogato!

Śniadanie z bekonem

Japonia - kuchnia orientalna nigdy nie przestaje zadziwiać. Japończycy na śniadanie preferują biały ryż, zupę miso oraz marynowane warzywa. Do popicia oczywiście herbata. Są tu jacyś odważni ochotnicy?

Niemcy - nasi sąsiedzi preferują zaczynać dzień porządnym daniem. Dlatego na ich talerz z rana lądują kiełbaski, jajka gotowane na twardo oraz bułeczka. Nie może zabraknąć również czarnej kawy. My, osobiście do kiełbaski musimy zawsze dodać odrobinę dobrego ketchupu! A Wy?

Brazylia -  może coś innego niż kanapka i jajecznica? Szukacie szybkiego śniadania? Proszę bardzo! Świeże owoce, tosty z szynką i… tyle. Dosyć minimalistycznie, ale może jest to opcja dla osób preferujących lekkie śniadania? Z drugiej strony Brazylijczycy korzystają z tego co mają najlepsze - świeże owoce! I my to szanujemy!

Iran - coś dla wielbicieli słodkości. Chlebek naan, czyli płaski drożdżowy placek, a do tego masło i dżem. Smak? Jaki tylko chcecie. Proste i pyszne. Do tego oczywiście herbata- czarna i mocna!

Szwecja - Szwedzi proponują coś bliższego naszemu europejskiemu sercu. Na śniadanie zaserwują wam chleb z różnymi rodzajami wędlin i ogórkiem. Do tego pomidor oraz jajka na twardo. Nie macie wrażenia, że to śniadanie, aż prosi się o odrobinkę majonezu?

Rosja - to, że ten kraj jest stanem umysłu wie każdy, ale czy rosyjskie śniadanie również potwierdzi tą tezę? Na stole u naszych sąsiadów znajdziemy owsiankę, czarny chleb i smażoną kiełbasę. No cóż… Ocenę zostawiamy wam!

Meksyk - myślę, że to śniadanie może posłużyć również jako wersja obiadowa. Placki tortilli, w środku sadzone jajko, czerwona fasola z puszki oraz salsa pomidorowa. Meksyk - robicie to dobrze.

Australia - płatki z mlekiem albo mleko z płatkami- dajcie znać, w której drużynie wy jesteście! A do tego tost z vegemite, czyli pastą z wyciągu z drożdży z warzywami i przyprawami. Podobno albo się ją kocha, albo nienawidzi. A wy próbowaliście kiedyś tego słynnego australijskiego przysmaku?

To już koniec naszego przeglądu śniadań. Ciekawi jesteśmy, co wy jecie z rana? Koniecznie dajcie znać!

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o aktualnościach i ofertach:

NEWSLETTER