Koncentrat pomidorowy

czarnomorski

100% pomidorów

Czy wiesz jak smakuje prawdziwy pomidor?

Pomidory, z których został wyprodukowany nasz koncentrat pochodzą z okolic Morza Czarnego, gdzie temperatura, wilgotność powietrza oraz ilość słońca są wręcz doskonałe dla rozwoju tego warzywa.

Klimat czarnomorski sprawia, że pomidory w nim dojrzewające są słodkie, pachnące i niesamowicie czerwone. To dlatego nasz koncentrat ma tak wyrazisty kolor i głęboki smak.

Nasze hasło skoncentrowany na smaku najlepiej oddaje to, co znajdziesz kosztując nasz produkt. Gdy zostanie Ci choć trochę koncentratu, nie krępuj się, weź łyżkę i zjedz go ze smakiem!

Kilka faktów na temat pomidorów

Pomidor — roślina z rodziny psiankowatych, liczącej ok. 1500 – 2000 gatunków, została zakwalifikowana do odrębnego rodzaju przez szkockiego botanika Philipa Millera w 1754 roku. Psianki pochodzą głównie z Ameryki Środkowej oraz Ameryki Południowej. Do rodziny Solanum obok pomidora zalicza się również m.in. ziemniaka, ale też i paprykę oraz bakłażana.

Wymagania klimatyczne: Pomidor jest rośliną o wysokich wymaganiach cieplnych, nie lubiacą chłodów. Dobremu wzrostowi roślin sprzyja mała wilgotność powietrza.

Skąd pochodzi nasz produkt?

Obwód Chersoński

położony jest na Nizinie Czarnomorskiej nad dolnym odcinkiem Dniepru przy ujściu do Morza Czarnego, u nasady Półwyspu Krymskiego. Graniczy z Morzem Czarnym i Morzem Azowskim.

Warzywa wykorzystywane do produkcji naszych produktów rosną w ekologicznie czystych rejonach południa Ukrainy – nad Morzem Czarnym, gdzie temperatura, wilgotność powietrza i nasłonecznienie są wręcz idealne dla ich rozwoju. To dlatego nasze produkty mają tak wyraziście pomidorowy smak.

Mapa

Gdzie rosną nasze pomidory?

Nasz koncentrat został wyprodukowany z pomidorów, które rosną na Nizinie Czarnomorskiej. Tradycjnie rejon ten, z uwagi na klimat (słoneczne, gorące oraz suche lata), słynie z upraw pomidorów. To stamtąd pochodzą najsmaczniejsze odmiany tych warzyw, z których wytwarza się najlepsze produkty.

Poznaj nasze produkty

koncentrat pomidorowy czarnomorski
sprawdź »
koncentrat w saszetkach
sprawdź »

sos gruziński
sprawdź »
poznaj więcej produktów

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o aktualnościach i ofertach:

NEWSLETTER