Przepisy kulinarne z koncentratem pomidorowym

Sos pomidorowy do pizzy i frytek

Bardzo prosty, szybki do wykonania i pyszny sos pomidorowy, który doskonale pasuje do pizzy jak również do frytek. Można go potraktować jako domowej roboty ketchup – natomiast w smaku jest o wiele lepszy niż cokolwiek, co można kupić w sklepie i z pewnością zdrowszy!

Niezależnie czy zamawiasz pizzę do domu czy robisz ją samodzielnie, to przedstawiany tutaj przepis uczyni ją smaczniejszą. Często zamawiana pizza nie posiada własnego sosu, a dodawanie ketchupu lub sosu czosnkowego nie zawsze przynosi dobry efekt – wtedy dobry sos pomidorowy może okazać się tym, o co nam chodzi.

Składniki na małą pizzę dla 1 osoby lub dużą porcję frytek dla 1 osoby:

  • 3 łyżki koncentratu czarnomorskiego lub jedna saszetka
  • 1 łyżka oliwy z oliwek lub oleju z pestek winogron
  • 1 płaska łyżeczka miodu
  • przyprawy wg. uznania, np. bazylia, oregano, czubryca
  • opcjonalnie: starty ząbek czosnku

Przygotowanie:

Wszystko wymieszać i od razu zabierać się do jedzenia!

Jest to przepis, który pozostawia dużą swobodę do improwizacji, więc można go modyfikować do woli. Każda zmiana będzie dawać inny efekt końcowy, nawet tak niewielka jak użycie innego rodzaju oleju lub gatunku miodu. Najważniejsze, żeby wszystkie składniki były dobrej jakości.

Mała (i prawdziwa) anegdota: kiedy po raz pierwszy zrobiliśmy sos pomidorowy do pizzy z koncentratu czarnomorskiego, to okazało się, że po chwili trzeba było dorabiać, bo wszystkim tak smakował, że nakładali sobie dosyć grubo!

Frytki z sosem pomidorowymSos pomidorowy do pizzy lub frytekPizza z sosem pomidorowym

Zobacz nasze przepisy
Spaghetti Carbonara
Sos do pizzy

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać informacje o aktualnościach i ofertach:

NEWSLETTER